currency_ghana_m.jpg
-
KOGART Ház
Budapest

Február 20-án nyílik kiállítás az elismert humanitárius fotós, Lisa Kristine munkáiból a KOGART Házban – a tárlat a modernkori rabszolgaság problémájával foglalkozik, és április végéig látható.

Lisa nem egyszerűen csak fényképez: munkája változást inspirál. Hat kontinens több mint 100 országában dokumentálja a helyi kultúrákat, erőteljes képeivel olyan fontos és aktuális társadalmi problémák ellen küzd, mint például a modernkori rabszolgaság, amely a most nyíló kiállítás témájául is szolgál.

 

Bár a világ minden pontján illegális, a rabszolgaság mégis sok helyen létezik. Napjainkban több, mint 30 millió ember él rabszolgaként a Földön: azért kerültek ebbe a helyzetbe, mert hittek annak, aki jobb életkörülményeket vagy munkát ígért nekik, és most fizetség nélkül, erőszaknak kitéve dolgoznak, és nem tudnak kiszabadulni ebből a helyzetből. Teljes családok lehetnek több generáción át rabszolgák úgy, hogy tartozásuk még a 20 dollárt sem éri el. A modern kori rabszolgaságnak a kereskedelem a mozgatója: a rabszolgák által termelt áruknak értéke van, mégis úgy kezelik őket, mintha ők maguk értéktelenek lennének. A rabszolgaság mindeközben több milliárd dollár nyereséget termel világszerte.

Lisa Kristine számos civil szervezettel dolgozik együtt a modern kori rabszolgaság ellen. Olyan media platformokon állt ki az ügy mellett, mint a CNN vagy a Reuters, és TED konferenciákon, múzeumokban, civil szervezeteknél, üzleti konferenciákon, főiskolákon, egyetemeken tartott már előadásokat a témában. Az ENSZ és az Amnesty International is elismerésben részesítette eddigi munkájáért. Jelenleg együtt dolgozik a Vatikán-beli Pontifical Academy of Sciencesszel és a Global Sustainability Networkkel is.