Művész
Péreli Zsuzsa
Év
2000–01
Technika
gobelin
aranyszál
gyapjú
selyem
Méret
230 × 160 cm
Jelzés
jelezve jobbra lent
PZS
Kategória
falikárpit
ID
000238
Kiállítások
Publikálva

Almási Tibor: "Péreli Zsuzsa: Aequilibrium". In: Jog, állam, politika, IV. évf. 2012/1. 163-164. old.

Péreli Zsuzsa kiállítása. Meghívó. Tihanyi Bencés Apátság - Bencés Galéria, 2002.
Péreli Zsuzsa kiállítása. Meghívó. Csornai Múzeum, 2003. 
A Kovács Gábor Gyűjtemény. Vince Kiadó, Budapest, 2004. (10. oldal)
Péreli Zsuzsa. Kovács Gábor Művészeti Alapítvány – Magyar Képek, Budapest, 2004. (90-91. oldal)
Kortárs magángyűjtők. Válogatás a legjelentősebb hazai művészeti gyűjteményekből. Edge Communications, Budapest, 2007. (47. oldal)
Élet-Kép-Regény. Péreli Zsuzsa életmű-kiállítása. Kiállítási katalógus. Kovács Gábor Művészeti Alapítvány, Budapest, 2008. (110. oldal, IV. 15. kép)
Spiritualitás a 20. századi magyar művészetben. Kovács Gábor Művészeti Alapítvány, Budapest, 2010. (33. oldal)
Aequilibrium. Péreli Zsuzsa kiállítása. Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011. meghívó
Jog, állam, politika, IV. évf. 2012/1. (első belső borító, 162. oldal)
Benső zarándoklat. Péreli Zsuzsa. Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft., 2016. (30. oldal)

A Biblia nem mindenkié. Esszékötet a reformáció 500. évfordulójára. Szerk.: Kókai Nagy Viktor. Debreceni Református Hittudományi Egyetem. Debrecen, 2017. (135)

Lyukas Óra, 2017., 26. évfolyam, 8. szám (hátsó borító)

Megjegyzés
„2002-ben Aubussonban a Gobelin Múzeum falán megláttam Péreli Zsuzsa legújabb alkotását, az Aequilibriumot. Azonnal megértettem, hol rontottam el. Egy pillanat volt csupán, míg rádöbbentem: sikeres, de egyoldalú életem hiányzó eleme az egyensúly. Meg kell teremtenem a harmóniát nemcsak a környezetemben, a Markók között, hanem a saját lelkemben is. Rájöttem, hogy az igazi egyensúly nem »vízszintesen«, hanem a szellemi célok és a földi érdekek között születik. »Ég« és »Föld« között. Földi célok, s égi távlatok között. Kakasszék horizontjától a markói táj szépségén át eljutottam Péreli egyensúlykereséséig. Kívánom, valamennyien tegyék meg ezt az utat lelkükben.
Ezeknek az élményeknek a hatására fogant meg a művészeti alapítvány gondolata is, és jött létre a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány. A XXI. század az Alapítványé! Az Alapítványé a jövő. A ma születő műtárgyak a KOGART gyűjteményét gazdagítják majd. Egy olyan gyűjteményt szeretnék építeni, amelyre a szépség, a harmónia, az egyensúlykeresés, az ihletett, őszinte művészet a jellemző, amelyben jelen lesznek a külső szépségbe rejtett magas szellemi célok és örök lelki értékek. Biztos vagyok abban, hogy a következő száz évben megtaláljuk azokat a művészeket, akik »felvették a kapcsolatot Istennel«, ahogy Csontváry fogalmaz naplójában. Művészetünk hatvan év magány után újra az európai művészet részévé válik. És valamennyiünk örömére létrejön egy gyűjtemény – a valós értékek mentén –, amely mindannyiunkat megérint.”
(Kovács Gábor)